Architektura 21szego wieku : Frank Gehry to Robert Moses z duszą Jane Jacobs w tym długim czytaniu na rzece Los Angeles

Rzeka nie jest zwykle prowincją architekta.
Miasta rozwijają się wokół rzek, a budynki budowane są w pobliżu rzek, ale rzadko rzeka jest przedmiotem problemów projektowych.
Odkąd pojawiły się wieści, że Frank Gehry kieruje planem zagospodarowania rzeki Los Angeles, nastąpił znaczny wzrost liczby dyskusji o rzece, choć rzadko z historycznym tłem.
Joseph Giovannini próbuje skorygować to zaniedbanie swoim ostatnim utworem w Los Angeles Review of Books , kładąc podwaliny od momentu, kiedy Korpus Inżynieryjny Armii zdecydował się podłożyć linię rzeki w betonie pod koniec lat trzydziestych, aby zapobiec powodziom i wprowadzić wszystkie główne gracze, którzy pracowali ostatnio, aby przywrócić rzekę do bardziej naturalnego stanu.
Historia Giovanniniego koncentruje się na dwóch głównych bohaterach: poecie, nauczycielu i założycielu Friends of the Los Angeles River (FoLAR), Lewisie MacAdamsie, który został pracuje nad nadaniem impetu odnowieniu rzeki przez 30 lat; i nowojorczyka LA River, architekta Franka Gehry ego.
Choć może jest zbyt miły dla Gehry ego (czy ktokolwiek opisywał Franka Gehry ego jako przeciętnego. ), A on bez wątpienia glosuje nad liczną i głośną krytyką zaangażowania Gehry ego w rzekę – w tym od MacAdamsa – Giovannini buduje zniewalający Sprawa, dla której rzeka La jest wyjątkowym problemem architektonicznym i dlaczego Frank Gehry jest wyjątkowo dostosowany do tego celu.
Przeczytaj całą historię Giovanniniego.
[więcej w: sugru allegro, olx nidzica, stikeez allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: olx nidzica stikeez allegro sugru allegro