Architektura i nowoczesne budownictwo – Moda i amp; Art Graduate School w Tel Aviv / Chyutin Architects

Dzięki uprzejmości Chyutin Architects izraelscy projektanci, Chyutin Architects, podzielili się swoją propozycją dotyczącą szkoły mody i sztuki w Tel Awiwie.
Propozycja została stworzona dla otwartego konkursu architektonicznego na projekt, w którym Chyutin Architekci byli uznanym finalistą.
Dodatkowe zdjęcia z ich pracy i opis architektów można zobaczyć po przerwie.
Budynek Fashion and Art Graduate School wyznacza główne wejście do kompleksu uniwersyteckiego i znajduje się na centralnym placu kampusu.
Jego parter otwiera się na plac, tak że plac wydaje się częścią holu wejściowego.
Budynek ma zgromadzić studentów z różnych dyscyplin.
Planując budynek, podobnie jak w planowaniu całego kampusu, położono nacisk na tworzenie przestrzeni, w których mogą odbywać się spotkania i interakcje między różnymi dyscyplinami szkolnymi.
Dzięki uprzejmości Chyutin Architects Struktura to siedmio-piętrowy, kwadratowy pryzmat o powierzchni 8000 metrów kwadratowych.
Sześć pięter wznosi się nad sąsiednią drogę, podczas gdy najniższe piętro, poziom warsztatu, stoi poniżej poziomu drogi, otoczony zapadniętym dziedzińcem, który wpuszcza światło dzienne do pokoi.
Zatopiony dziedziniec połączony jest szerokimi schodami z głównym rynkiem.
Jest na tym samym poziomie co parking i poziom dostawy, dzięki czemu dostawy do warsztatów i budynku są wygodne i wydajne.
Dzięki uprzejmości Chyutin Architekci Kawiarnia na poziomie wejścia otwiera się na publiczny plac i będzie służyć jako centrum zajęć dla studentów.
Z wejścia do foyer widać całą aktywność na kampusie uniwersyteckim.
Wnętrze budynku planowane jest jako koncentryczny oddział działań.
Na peryferiach znajdują się sale lekcyjne i biura uzyskujące maksymalne światło dzienne przez elewację.
Miejsca te są wprowadzane z obwodowego korytarza otaczającego atrium, które wznosi się do pełnej wysokości budynku.
Atrium przeniknięte jest na każdym piętrze, za pomocą otwartych, dwupoziomowych pomieszczeń biurowo-publicznych, które są przeznaczone do wielofunkcyjnych zastosowań (wystawy, dyskusje, obszary komputerowe).
Dzięki uprzejmości Chyutin Architekci Otwarte wewnętrzne klatki schodowe łączą te przestrzenie wydziału tak, że w tym wielopiętrowym atrium powstaje otwarta, obwodowa ścieżka ruchu.
Atrium i wielozadaniowe otwarte przestrzenie działowe i publiczne, które je przekraczają, oferują miejsce, w którym mogą się spotkać pomysły.
Wewnętrzna klatka schodowa tworzy wewnętrzną wewnętrzną promenadę.
Umieszczanie działów, w których przestrzeń edukacyjna jest otwarta na korytarzu obwodowym, zaciera fizyczne i psychiczne granice między różnymi działami.
Taki układ pozwala na długoterminową elastyczność dokonywania zmian w zakresie działalności w szkole podyplomowej.
Elewacje budowlane planowane są jako dwuwarstwowa powierzchnia.
Warstwa wewnętrzna składa się ze szklanej ściany osłonowej, a zewnętrzna warstwa jest tworzona przez perforowane panele z malowanego na biało metalu.
Niektóre z paneli można otworzyć na pionowej osi środkowej.
Losowa lokalizacja i zastosowanie ruchomych paneli oferuje nieskończone możliwości zmiany fasady, a tym samym nasycenia ich dynamicznymi właściwościami.
Zastosowanie metalowych paneli przemysłowych symbolizuje charakterystyczne dla szkoły innowacyjne wzornictwo.
Dzięki uprzejmości Chyutin Architekci Atrium jest oświetlone przez dach i wzdłużne okna od strony wschodniej i zachodniej.
Jest on wentylowany i chłodzony w ciągu dnia przez okna dachowe ze świetlikami, tworząc efekt stosu.
Perforowane panele służą jako osłona przeciwsłoneczna do elewacji szklanej ściany kurtyny, tworząc na jej powierzchni wir powietrza.
[podobne: ekofiber, fotel bujany allegro, olx hajnówka ]

Powiązane tematy z artykułem: ekofiber fotel bujany allegro olx hajnówka