Budownictwo wczoraj i dzis : Beton Hala Waterfront Center Proposal / AMA

Dzięki uprzejmości firmy AMA, odważnie łącząc projekt budynku z obszarem, w ciągłym dialogu z miejską strukturą, naturą i jej ograniczeniami, Architetto Matteo Ascani (AMA) wzmacnia pozycję nowego Centrum Beton Hala Waterfront w mieście Belgrad.
Poprzez swoją koncepcję budynek staje się miejscem mieszanym, łączącym kulturę, zakupy i zajęcia na świeżym powietrzu.
Dzięki strategicznemu położeniu obsługiwanemu przez linię tramwajową, portowi pasażerskiemu i głównej drodze Vojvode Bojovica Boulevard i Karadjordjeva stworzono sieć połączeń, w których Centrum Nabrzeża Beton Hala przekształca się w węzeł intermodalny.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Schematy komunikacyjne Dzięki uprzejmości AMA Tramwaj został podniesiony do wysokości 90 m, aby umożliwić przepływ systemu kołowego.
Ta modyfikacja pozostawia tylko jedno światło drogowe na skrzyżowaniu Vojvode Bojovica Boulevard, Karadjordjeva i Pariska.
Obszar podziemny jest zaprojektowany jako wewnętrzna droga obok tunelu drogowego, do którego wjeżdżają samochody i autobusy; schody ruchome i windy łączą podziemny parking z główną kondygnacją, która jest ważną przestrzenią publiczną.
Ogólna koncepcja projektu architektonicznego Dzięki uprzejmości AMA Beton Hala Waterfront Center staje się pionowym połączeniem rzeki Sawy ze wzgórzem twierdzy i parku Kalemegdan, ale zapewnia całkowitą przepuszczalność pomiędzy ulicą Boulevard a ulicą Karadjordjeva z tarasem Beton.
Dzielnica handlowa znajduje się w pobliżu ulicy Karadjordjeva, więc ludzie mogą przyjść bezpośrednio, podczas gdy teren ekspozycji znajduje się obok twierdzy, aby stworzyć bezpośrednią windę z tarasu Beton Hala.
W tym przypadku turyści są zachęcani do odwiedzenia galerii, rozpoczęcia spaceru po muzeum lub dotarcia na starówkę.
Dzięki temu projektowi można obserwować nowe perspektywy na rzece, dach tworzy wiele możliwości chodzenia, a dzięki stokom i zielonemu dachowi ludzie cieszą się widokiem.
tablica 01
[podobne: rolety dzień noc allegro, nieśmiertelnik allegro, unimax kielce ]

Powiązane tematy z artykułem: nieśmiertelnik allegro rolety dzień noc allegro unimax kielce