Nowoczesna architektura : W toku: Regiocentrale Zuid Levee Control Center / Wiel Arets Architects

Dzięki uprzejmości Wiel Arets Architekci Architekci: Wiel Arets Architekci Lokalizacja: Maasbracht, Holandia Inwestor: Rijkswaterstaat Maas- werken Projekt Rok: W trakcie realizacji Projekt Powierzchnia: 1850 m2 Zdjęcia: Dzięki uprzejmości Wiel Arets Architekci + 16 Regiocentrale Zuid to centrala kontroli nad wałami dla duży odcinek rzeki Meuse, który sprowadzi pod jednym dachem miejsca zarządzania, które wcześniej były rozproszone.
Regiocentrale Zuid znajduje się na rzece Meuse, zbiorniku wodnym, który spełnia wiele różnych celów w skali europejskiej i globalnej.
Poza tym, że jest ważnym szlakiem transportowym dla żeglugi śródlądowej, banki rzeczne zajmują się rolnictwem, przyrodą i rekreacją.
Woda przepływająca przez Mozy jest wykorzystywana do picia i procesów przemysłowych, a jej letnie łóżko jest ważnym źródłem piasku i żwiru.
W przypadku możliwej powodzi, należy podjąć wszelkie środki ostrożności.
Projekt Regiocentrale Zuid łączy koordynację wszystkich wałów przeciwpowodziowych na tym odcinku rzeki Meuse, umieszczając je po raz pierwszy w jednym miejscu, w celu skutecznego pozyskiwania wody.
.
Dzięki uprzejmości architektów Wiel Arets Ta centrala zarządzania wodą, z której mają być skierowane barki, mosty i śluzy pomiędzy Maastricht i Venlo, będzie stanowić podstawę długofalowego planu strategii zarządzania wodą w Holandii.
Wyraźna pozycja budynku odpowiada jego wielorakim funkcjom.
Poza obudową oprzyrządowania mechanicznego projekt budynku obejmuje również hol, centrum szkolenia żeglarskiego i publiczne obiekty edukacyjne.
Wielokątna objętość z zaokrąglonymi rogami unoszącymi się nad wodą pochodzi z centralnie usytuowanej przestrzeni roboczej i roboczej.
Wewnętrzna pustka, która wypełnia się wodą, określi rdzeń budynku.
W tej pustce poziom wody będzie się wznosił i opadał zgodnie z wysokością poziomu wody w śluzach.
.
Dzięki uprzejmości Wiel Arets Architekci Biorąc pod uwagę, że obiekt musi działać 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, środki ochrony prywatności i jakości mieszkaniowe zostały włączone do projektu budynku.
Zasłony zaciemniające przewidują zmianę akustyki, oświetlenia i warunków oglądania.
Taras na dachu oferuje panoramiczny widok na rozległe otoczenie, rekompensując brak bezpośredniego ogrodu naziemnego.
Elewacja.
Dzięki uprzejmości Wiel Arets Architects
[patrz też: akordeon allegro, signal krzesła, wiązanie krzyżykowe ]

Powiązane tematy z artykułem: akordeon allegro signal krzesła wiązanie krzyżykowe