Architektura i nowoczesne budownictwo – Blasbichlers Twentyone / Blasbichler + Uniwersytet w Innsbrucku

Sprawdź ten zwariowany projekt, którego autorem jest Armin Blasbichler z 21 studentami Szkoły Projektowania i Rzemiosła na Uniwersytecie w Innsbrucku.
Zadanie rzuciło wyzwanie studentom (znanym jako Blasbichlers Twentyone) na analizę lokalnego banku i wykorzystanie słabości banku poprzez planowanie rabunku.
Według Blasbichlera planowanie tego rabunku opiera się na kluczowych aspektach architektonicznego umysłu, takich jak zdolność do ciągłego ponownego wyobrażania sobie i ponownego myślenia.
W szerszym zakresie projekt kwestionuje wartość tego rodzaju architektury niematerialnej, aby sprawdzić, czy.
Sama architektura o dowolnej wartości pieniężnej..
W wywiadzie dla Make Make Money Not Art więcej o projekcie zostało ujawnione.
W wywiadzie dla We Make Money Not Art, Blasbichler wyjaśnił, że: Architektura to coś więcej niż projektowanie budynku, to tworzenie wyobraźni.
W tym sensie architektura jest bardziej związana ze sztuką i sektorem finansowym, niż mogłoby się wydawać.
Bankowość i architektura są krewnymi..
Projekt został oczyszczony przez Uniwersytet pod pewnymi ograniczeniami, ale uwielbiamy odpowiedź masterminda dla zaniepokojonych studentów architektury na temat możliwości zrobienia czegoś nielegalnego, za każdym razem, gdy wystawisz na próbę własną wyobraźnię o rzeczach z dominującymi parametrami prawdziwe, rzeczy stają się potencjalnie nielegalne.
Architektura jest zawsze nielegalna.
Aby to zrobić.
How-to.
podręcznik zawiera instrukcje dotyczące rabunku, uczniowie łączyli myślenie architektoniczne z modelem biznesowym oceniającym aktywa, takie jak czas, przestrzeń i energia elektryczna.
Blasbichler wspomniał o jednym projekcie, numerze 17, który wzbudził zainteresowanie przedstawicieli banku, gdy student zbadał, jak uaktywnić działalność banku, aby doprowadzić do stałej utraty pieniędzy w pozornie bez wysiłku rabunku.
Wszystkie 21 projektów połączyło kreatywne i analityczne myślenie, aby opracować modele, które maksymalizują wybrane zasoby w odważny, a jednak autentyczny.
sposób.
Kiedy projekty były wystawiane, niczego nie podejrzewające banki doświadczyły – mieszane uczucie niedowierzania o wykonalności planów, a jednocześnie poczucie uznania dla pomysłowości autorów.
Chociaż wszystkie plany były dostosowane do konkretnych oddziałów banków w określonych lokalizacjach w określonych warunkach, miały one ogólną ważność ,.
wyjaśnił Blasbichler.
Wszystkie dwadzieścia jeden podręczników znajduje się w książce Blasbichlers Twentyone i jesteśmy pewni, że książka będzie ekscytującą lekturą.
Większość banków przyczyniła się do poniesienia kosztów ekspozycji i wydatków poniesionych na publikację książki, co doprowadziło do wyrównania ryzyka.
[przypisy: fotel bujany allegro, filar inowrocław, roben monza plus ]

Powiązane tematy z artykułem: filar inowrocław fotel bujany allegro roben monza plus