Architektura i nowoczesne budownictwo – Pomysły na Edge Parramatta / Tyrrell Studio

Dzięki uprzejmości Mark Tyrrell Studio i Daniela Griffina z Sydney Tyrrell Studio współpracowało z Danielem Griffinem, aby stworzyć pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie na projekt Ideas on Edge Parramatta.
W konkursie wzięło udział ponad 150 zgłoszeń, 40% międzynarodowych i pozostałych z całej Australii.
Było 3 równych zwycięzców.
Obrazy zwycięskiego wpisu i narracja od architektów po przerwie.
Zwycięska koncepcja Tyrrella i Griffina skupia się na zacieraniu fizycznych i metafizycznych granic między lokalną kulturą Parramatty i jej lokalnym ekosystemem, znajdując momenty dramatu architektonicznego na ich skrzyżowaniu.
System uznaje, że teren położony jest w słonawym punkcie rzeki, gdzie słodka woda z lądu spotyka się ze słoną wodą z wybrzeża.
To zmieszanie wód wytwarza wysoce zróżnicowany ekosystem na poziomie lokalnym.
Jest to miejsce, w którym spotykają się gatunki ryb, w których występują gatunki roślin tolerujące słodką i słodką wodę i gdzie setki ptaków są przyciągane do mieszanki.
dzięki uprzejmości Marka Tyrrell Studio i Daniela Griffina Co ciekawe, strona pojawia się także w kluczowym punkcie miejskim, gdzie ruchliwa miejska kręgosłup przy Church Street spotyka się z rzeką.
Niestety, Parramatta stopniowo odwróciła się od rzeki, która stała się zapomnianym drenażem, a nie życiem, zmieniając naturalne skupienie miasta.
Projekt rozbija serię gwałtownych i dzielących brzegów rzeki, kładąc generatywną siatkę nad rzeką i lądem.
Siatka przekształca się w różnorodne elementy funkcjonalne w projekcie, ale działa także jako narzędzie konceptualne do rozmycia ziemi i wody.
Następnie seria wzmacniaczy programowych.
są warstwami na projekcie.
Kultura lokalna jest intensyfikowana poprzez stworzenie miejskiego inkubatora innowacji i pomysłów.
Ma to formę niewielkich pomieszczeń studyjnych, laboratoriów badawczych, opieki nad osobami starszymi i dziećmi, przestrzeni produkcyjnych oraz uniwersyteckich i korporacyjnych witryn sklepowych.
Razem, ta niewielka urbanistyka wtapia się w nieczynne tyły sklepów i tworzy tętniącą życiem dzielnicę kulturalną, która przemieszcza się nad rzeką.
Ekologię miejsca intensyfikuje duży budynek rzeźbiarski Ptasiek .
Budynek jest centrum konferencyjnym, ale jego fasada mieści się wokół obchodów miejskiego ptasiego życia.
Twardy beton staje się miękką i żywą zasłoną.
Z wnętrza centrum konferencyjnego ptaki tworzą cień na ścianach.
Forma muszli ma za zadanie zarówno wzmacniać różnorodne sygnały ptaków, jak i czerpać i odświeżać bryzy znad rzeki.
Jest to otwarta woliera o skali miejskiej.
Witryna jest regularnie zalewana, a odpływ gromadzi się w mozaice deszczowych ogrodów, które oczyszczają wodę burzową z miejskiego rdzenia projektu i wypuszczają ją do rzeki.
W ostatecznym rozrachunku rzeka nie ma krawędzi w ostatecznej propozycji; to jest urbanizm.
raczej rzeka niż.
obok.
rzeka.
dzięki uprzejmości Marka Tyrrell Studio i Daniela Griffina Rada Miasta Parramatta mówi o przekształceniu Parramatty w Wenię od połowy 2010 roku.
Jednak rada Parramatta nie musi kopiować europejskiego modelu.
Wygrywający projekt Griffin i Tyrrell ma na celu wykazanie, że Parramatta ma swoją unikalną i australijską tożsamość krajobrazową, która powinna być połączona z lokalną kulturą, aby stworzyć katalityczną urbanistyczną strukturę do drugiego miasta Sydney, a nie Włochów.
[hasła pokrewne: stikeez allegro, uwolnijkolory allegro, ekofiber ]

Powiązane tematy z artykułem: ekofiber stikeez allegro uwolnijkolory allegro