Budownictwo i architektura : Pazhou Masterplan / Goettsch Partners

Dzięki uprzejmości partnerów Goettsch Główny plan Goettsch Partners (GP) został wybrany jako zwycięski projekt w konkursie na projekt dla ważnej witryny w nowej dzielnicy Pazhou w Guangzhou w Chinach.
Plan Pazhou Master składa się z trzech paczek miejskich, które tworzą trójkątne miejsce, które jest planowane dla siedmiu budynków o łącznej powierzchni 428 000 metrów kwadratowych.
Klientem i deweloperem jest Poly Real Estate (Group) Co., Ltd., wiodąca w Chinach państwowa firma deweloperska.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat tego projektu po przerwie.
Zwycięski plan generalny ustanawia ramy dla miejsca trzech działek jako tętniącego życiem i kultowego miejsca komercyjnego, które łączy nowy nabrzeże z większą siecią miejską.
Spirala nautilus definiuje koncepcję organizacyjną kompleksu, z jego fizycznym centrum zapewniającym bezpośrednie wizualne połączenie z historyczną pagodą miasta.
Centralnym punktem rozwoju jest duży publiczny plac, który pomaga zunifikować trzy paczki miejskie, jednocześnie wyraźnie segregując ruch pieszy i kołowy.
Zrównoważone inicjatywy projektowe rozpoczynają się od serii podwyższonych mostów, które zapewniają niezakłócony wiatr i cień na poziomie gruntu.
Te mosty obejmują również wewnętrzne przestrzenie społeczne łączące wieże i są zwieńczone mieszkalnymi przestrzeniami, które minimalizują efekt miejskiej wyspy ciepła.
Dzięki uprzejmości partnerów Goettsch Punkt orientacyjny wieży w północno-wschodnim rogu witryny jest ustawiony dla maksymalnej widoczności i obecności, tworząc obecność w panoramie.
Sześć innych budynków otaczają plac i są zaprojektowane na podium na poziomie handlowym i restauracyjnym, które aktywują przestrzeń publiczną.
Niebiańskie mosty między budynkami wyznaczają obwód piazza i łączą kompleks, jednocześnie maksymalizując widoki na nadbrzeże i przyległy kanał.
Te podwyższone struktury tworzą również bramki, które nadają kompleksowi całkowitą przepuszczalność.
Dzięki uprzejmości Goettsch Partners Na piazza, tarasowy sąd podnosi się z niskiego poziomu dostępu dla pieszych na miejscu, przechodząc pod głównym połączeniem jezdni rozwoju.
Pokryty sklepami i restauracjami, sąd ten oferuje szereg różnych udogodnień krajobrazowych i kończy się na podobnym do klejnotów obiekcie wystawienniczym, który ma być miejscem edukacyjnym i kulturalnym.
Ta cała sieć ścieżek dla pieszych ma również bezpośrednie połączenie z liniami metra, zapewniając wygodny i intuicyjny dostęp do rozwoju.
Dzięki uprzejmości partnerów Goettsch Te trzy miejskie działki zawierają mieszankę komercyjnych funkcji.
Działka 4 posiada charakterystyczną biurową i hotelową wieżę, a także oddzielną wieżę z apartamentami; obie są zorganizowane w półokrągłym układzie przed głównym piazza.
Działka składa się z trzech biurowych wież triangulujących na najbardziej wysuniętej na południe części osiedla i ustawionych wokół drugiego publicznego placu.
Działka 10 zawiera wieżę biurową i hotel, wyrównane wzdłuż sąsiedniego kanału.
Podczas gdy każdy budynek będzie miał własną niepowtarzalną tożsamość, budynki zbiorowo będą tworzyć spiralę, definiującą pojedynczy miejski gest dla kompleksu.
Dzięki uprzejmości partnerów Goettsch
[przypisy: filar inowrocław, roben monza plus, wiązanie krzyżykowe ]

Powiązane tematy z artykułem: filar inowrocław roben monza plus wiązanie krzyżykowe