Magazyn architektoniczny : Struktury plastyczne podobne do kostek tworzą biodegradowalne tymczasowe pawilony z „osteobotami”

Dzięki uprzejmości AADRL, AA School, Londyn, UK.
Architektura może być zbudowana z elementów ściskających i elementów rozciągliwych, ale niewiele materiałów ma zdolność do rozciągania, a także zachowuje wytrzymałość na ściskanie.
W nowym projekcie ze Stowarzyszenia Architektonicznych DRL Soulaf Aburas, Maria Velasquez, Giannis Nikas i Mattia Santi, jeden z tych materiałów, Polycaprolactone, biodegradowalny poliester, jest używany do tworzenia szkieletu z tymczasowych pawilonów i instalacji.
Zbudowany z programowalnych ramion robotów, powstały produkt jest bezłącznym, samonośnym monoblokiem, który ma wizualne podobieństwo do budowy kości – nadając projektowi swoją nazwę, Osteobotics.
+ 21 Ostatnie badania nad potencjałem architektonicznym robotyki zaczynają się od właściwości wybranego przez projekt materiału.
Przy zaledwie 60 stopniach Celsjusza Polycaprolactone ma niską temperaturę topnienia.
W tej temperaturze struktura materiału rozpada się na miękką, kleistą, podobną do toffi konsystencją, umożliwiając rozciąganie poliestru do postaci, a następnie utwardzanie za pomocą zamarzającego sprayu.
Metoda Osteobotics wykorzystuje ramię robota do rozciągania trójkątnego odkładania materiału między węzłami tetrahedralnymi, a kształt określa się po wielu doświadczeniach różnych wzorów, węzłów i wysokości.
Gdy jedno ramię robota się rozciąga, inny uruchamia zamarzający spray.
Dzięki uprzejmości AADRL, AA School, Londyn, UK.
Ale plastyczność stanowiła tylko część materialnego wyboru projektu.
Polikaprolakton jest również wysoce podatnym na recykling materiałem w pełni biodegradowalnym.
Według zespołu projektowego architektura i budownictwo stanowią nawet siedemdziesiąt procent całkowitej produkcji odpadów w Londynie.
A z 1418 pop-upami, które obecnie znajdują się w Londynie, musi nastąpić większa odpowiedzialność za wybory materiałowe architekta na tymczasowe struktury.
Osteobotics rozwiązuje ten problem, ponieważ po zakończeniu działania pawilonu można go stopić i wykorzystać ponownie do stworzenia nowych struktur lub po prostu do biodegradacji.
Dzięki uprzejmości AADRL, AA School, Londyn, UK.
Osteobotics.
nośna struktura kratowa wymaga precyzyjnych obliczeń kątów pociągania, długości i orientacji węzłów w przestrzeni w celu utworzenia sieci geometrycznych.
W rezultacie, oraz w celu ułatwienia i przyspieszenia budowy, pawilony są konstruowane w prefabrykowanych jednostkach, tak że montaż na miejscu wymaga tylko opalarki do łączenia powierzchni spotkań.
Po schłodzeniu urządzenia pracują razem w jednym systemie konstrukcyjnym.
Dzięki temu procesowi i niewielkiemu ciężarowi materiału możliwe jest tworzenie długich przęseł i dużych przestrzeni.
Dzięki uprzejmości AADRL, AA School, Londyn, UK.
Pomimo początkowych testów przeprowadzonych przez studentów, ich lekka konstrukcja i nieortodoksyjny charakter chemiczny, jest niejasny czas życia tych pawilonów; nadaje się do recyklingu i biodegradacji, ale metoda.
s praktycznie nadal będzie ograniczona, jeśli struktury będą mogły być używane tylko przez tydzień.
Konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowych badań, aby udowodnić jego wykonalność architektoniczną, ale ze względu na jego naturę środowiskową i ciągliwość, nie można twierdzić, że Osteobotics można zastosować w praktyce w niedalekiej przyszłości.
Dzięki uprzejmości AADRL, AA School, Londyn, UK.
Nazwa projektu: Zautomatyzowane roboty do tymczasowej architektury Imię i nazwisko: Osteobotics Członkowie zespołu: Soulaf Aburas, Maria Velasquez, Giannis Nikas, Mattia SantiTeam Opiekun: Shajay BhooshanYear: 2013-2015Instytucja: Londyn, AADRL, Stowarzyszenie Architektoniczne School of ArchitectureCredits: Vishu Bhooshan, Theodore SpyropoulosRobots w: Robofold.IO, London, UK2 Roboty ABB
[więcej w: nieśmiertelnik allegro, olx hajnówka, uwolnijkolory allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: nieśmiertelnik allegro olx hajnówka uwolnijkolory allegro