Nowoczesna architektura : Zrównoważone pionowe sąsiedztwo / Solus4

Tangram 3DS LLC Ten projekt pochodzi od firmy architektoniczno-urbanistycznej Solus4, która opracowała zbiór zasad, które kierowały projektami Zrównoważonego Pionowego Sąsiedztwa.
Ta okolica.
ma swoją formę w kultowej wieży mieszkalnej o wysokości 950 stóp w Nowym Jorku.
Zastosowanie tych zasad do pionowego sąsiedztwa wymaga pełnego zaangażowania zespołu projektowego, zespołu budowlanego, zespołu finansującego i właścicieli.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat tego projektu po przerwie.
Charakterystyczny kształt tej wieży pochodzi z jej innowacyjnej struktury i systemów generujących energię.
Cały system konstrukcyjny, zaprojektowany przez LeMessurier Consultants, to beton na miejscu z płaskimi płytami wspartymi na kolumnach i ścianach ścinających osadzonych w wytłaczanym rdzeniu szybowym, pozostawiając duże części obwodu swobodnym dla szklanego szkła od podłogi do sufitu.
Zewnętrzne oszklenie stanowi jedną z najwyższych proponowanych hybrydowych podwójnych szyb.
Podczas gdy początkowa zamiar podwójnej skóry polega na zwiększeniu bariery termicznej, kontrolując w ten sposób wzrost ciepła w lecie i utratę ciepła w zimie, interesującą dodatkową korzyścią będzie efekt komina na powierzchni zewnętrznej.
.
Tangram 3DS LLC Strategicznie rozmieszczone mini turbiny wykorzystują pionowy ruch powietrza do generowania dodatkowej mocy.
Balkony na każdym piętrze zapewniają zewnętrzną przestrzeń dla mieszkańca, dodając zmienny ekran cieniowania, aby dodatkowo kontrolować odblaski i zyski ciepła.
Cieniowanie okien kontrolowane temperaturą z osobistymi nadpisaniami preferencji zapewni indywidualny komfort w każdym sezonie.
.
Tangram 3DS LLC Maszt o wysokości 950 stóp jest wysunięty z betonowej ramy.
Cała jego powierzchnia zewnętrzna, a także niektóre części oszklenia zewnętrznego pokryte są przezroczystymi cienkowarstwowymi panelami fotowoltaicznymi, które mają zapewniać.
w połączeniu z innymi pasywnymi i aktywnymi zrównoważonymi systemami, większość zapotrzebowania mocy na budynek.
Wstępne obliczenia pokazują budynek generujący nadwyżkę mocy w określonych porach roku, a tym samym potencjalne źródło dochodów dla właścicieli rezydencji.
Zgodnie z zasadami SNCI dotyczącymi strategii oszczędzania energii, budynek nie będzie parkować, z wyjątkiem ilości całkowicie elektrycznych samochodów w różnych konfiguracjach modeli (sedany, samochody typu SUV, mini-samochody itp.), Które będą garażowane na miejscu posiadane i zarządzane przez wspólną własność rezydencji za pomocą systemu dostępu do karty.
.
Tangram 3DS LLC Balkony, oprócz zapewnienia przestrzeni życiowej i cieniowania, pełnią również rolę kolektorów deszczowych.
Woda deszczowa, zamiast wylewać na ulicę, zostanie zebrana i dodana do systemu recyklingu szarej wody.
Wraz z w pełni zintegrowanymi systemami zarządzania energią, każde mieszkanie będzie miało własną mini-roślinę do kontroli komfortu, wody pitnej i recyklingu, zapewniając w ten sposób niezależne możliwości i zmniejszoną zależność od systemów centralnych.
Podstawa na poziomie ulicy będzie zawierać.
oprócz wejścia / wyjścia do garażu elektrycznego.
wielopoziomowa wspólna przestrzeń społeczna obejmująca sąsiedzkie punkty sprzedaży detalicznej i żywności, rynek mini produktów, kawiarnie z tarasami, rekreacja, siłownia, pływanie, przestrzeń muzeów / galerii oraz przestrzeń biurowa / studio dla mieszkańców.
.
Tangram 3DS LLC Wieża składa się z 50 mieszkań na całej powierzchni z czterema sypialniami i apartamentami o powierzchni około 3000 metrów kwadratowych, z których każda obsługiwana jest przez wysokiej jakości docelowe windy.
Ten budynek będzie nie tylko zapewniał rezydencje o wyjątkowych widokach w wyjątkowej lokalizacji dogodnej dla wszystkich części miasta, ale także stawia właścicieli rezydencji w czołówce społeczności o niskim poziomie oddziaływania i aktywnej ekologiczności.
.
Tangram 3DS LLC
[przypisy: filar inowrocław, akordeon allegro, sugru allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: akordeon allegro filar inowrocław sugru allegro